O nás

Mateřská škola Dělnická byla vybudována a slavnostně otevřena v lednu 1965. Budova U Kovárny sloužila jako samostatné jesle, později jako samostatná mateřská škola a v jeden objekt byly obě mateřské školy sloučeny v roce 1997. Součástí školy byla školní jídelna, která se od roku 2003 změnila na školní výdejnu. Samostatným právním subjektem je od roku 2001 a oficiální název Barevný svět nese od roku 2003 (zapsaný v rejstříku škol).

Proč právě Barevný svět?

• protože ČR vstoupila do EU a naše mateřská škola se zúčastnila již druhého mezinárodního projektu (Sokrates 1997-1999 a Comenius 2010-2012)
  • protože naší školou prochází i děti mnoha národností (anglické, maďarské, slovenské, vietnamské, ukrajinské, francouzské, izraelské, italské)
  • protože svět dětí je bez přetvářky, není jen černý a bílý, děti vidí svět barevně